Academic Hospital olarak 25 yılı aşkın süredir sağlık hizmeti vermeyi sürdürmekte ve bu anlamda İstanbul’un en köklü ve akademik özel hastanesi olma öncülüğümüzü devam ettirmekteyiz. Sağlık hizmeti sunumunda, bilimsel ve etik değerlerden ödün vermeksizin, en kısa sürede tanı ve tedavi ilkesini misyon edinmiştir.

Hastanemiz, 2016 yılında kapasite artışı yaparak ve yenilenme sürecini tamamlayarak, hastalarımıza çok daha konforlu ve yepyeni bir yüz ile hizmet vermeye devam etmektedir. 2017 yılında, “Yılın En İyi Hastane ve Hastane Yöneticisi” (EBA-Avrupa İş Konseyi, Londra, Mart 2017), “Sağlıkta Kalite” (İsviçre Kalite Standartları Enstitüsü, Lozan, Temmuz 2017) ve “En İyi Mimari ve İç Mimari” (European Property Awards, Londra, Eylül 2017) ödüllerine layık olmak bizleri gururlandırmıştır.

Yurtdışından ikinci görüş alma ve tedavi konularında da önde gelen hastanelerden biri olan Academic Hospital, Harvard Medical School ve bağlı bulunan PartnersHealthcare ile yaptığı ve halen devam eden anlaşmayla birlikte, tedavi olanak ve seçeneklerinin hastaların talepleriyle buluşturulması noktasında önemli bir adım atmıştı. Bu adım, Küba ile gerçekleştirilen sağlıkta işbirliği anlaşması ile birlikte yeni bir aşamaya geçmiş bulunmaktadır.

Yönetim Kurulu Başkanımız Prof. Dr. Zehra Neşe Kavak’ın görüşleri

Academic Hospital Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Zehra Neşe Kavak’ın konuyla ilgili görüşleriyse şöyle: ”Kanser ve tip 1 diyabet hastalığı bilindiği üzere tedavisi zor bir hastalıktır. Tıp dünden bugüne kanser başta olmak üzere bu hastalıklara ilişkin yeni ve daha iyi tedavi yöntemlerini araştırmaktan hiç vazgeçmedi. Bu araştırmalar sonucunda, tıp alanına oldukça başarılı hekimler kazandıran Küba, akciğer kanseri için bir aşı geliştirdi. Bu dünyada bir ilktir. Biz Küba’yı bu başarısından ve dünya tıp tarihine attığı imzadan ötürü tebrik ediyoruz. Bu güzel gelişmeden, ülkemizde bulunan kanser hastaları da faydalansın istedik. Bunun için Miramar firmasıyla bir anlaşma sağladık. Bu anlaşma sayesinde,  hastanemize gelecek olan kanserli veya tip 1 diyabetli olan hastalarımızı Kübalı doktorlarla buluşturacak, hastalarımız tarafından istenildiği takdirde Küba’da tedavi olmalarını da sağlayacağız.

Küba’da özellikle bazı kanser türlerinin  tedavisinde son derece başarılı sonuçlar elde edildiği bilinmektedir. Dünya’ya kapalı da olsa tüm bu gelişmeler bilim camiası tarafından yakından izlenmekte ve hayranlık uyandırmaktadır. Geçtiğimiz yıllarda Küba’daki bilim insanlarının kansere karşı aşı geliştirmesinin ardından tüm dünyadaki kanser hastaları gözlerini Küba’ya çevirmişti. Kanser ve hayati önem taşıyan diğer hastalıkların tedavilerinde önde gelen bir merkez olan Küba, artık Academic Hospital aracılığıyla ülkemizde bulunan kanser hastalarına tedavi imkanı sunuyor.

Academic Hospital, Miramar kuruluşu üzerinden Küba Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği ve Küba Sağlık Bakanlığı ile gerçekleştirilen bir işbirliği anlaşmasıdır.

Academic Hospital’a başvuran hastalar, hastane bünyesinde bulunan, alanlarında uzman doktorlarımız tarafından inceleme ve tetkiklerinin yapılmasından sonra (ya da mevcut tetkik sonuçlarıyla), kendilerine sunulan hizmet paketlerinden birini (İkinci Görüş veya Küba’da Tedavi) seçerek Küba’daki anlaşmalı hastaneler ile iletişime geçiliyor. Sonrasında; İkinci Görüş raporu ya da Küba’da Tedavi süreci başlıyor.

En geç 3 hafta sonra imzalı ve onaylı rapor tarafımıza iletilir. Kontrolümüz sonrası ilgili hekim tarafından hastalarımıza sunulur.

Bu paket dahilinde, her türlü vize, ulaşım, konaklama ve sağlık giderleri yer almakta ve süreç iş ortağımız olan Miramar kuruluşu tarafından bizzat organize edilmektedir.

Bütün bu süreç, Academic Hospital’ın denetim ve kontrolünde sürdürülmektedir. Miramar ve Büyükelçilik tarafından da raporlamalar düzenli olarak tarafımızca takip edilmektedir.

Bilgi ve üyelik için

Form doldurun

Bilgi ve üyelik için

Form doldurun