Sağlık, kişinin kendini ruhen ve bedenen iyi hissetme halidir. Hekimler de kişinin kendisini sağlıklı olarak görebilmesine destek olmayı hedefler. Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi, bedensel olduğu kadar ruh sağlığına da iyi gelebilecek, kişinin kendisini mutlu hissetmesine katkıda bulunan uygulamaların gerçekleştirildiği bölümdür. Doğuştan gelen veya sonradan oluşan şekil bozukluklarının cerrahi yöntemlerle giderilmesini amaçlayan Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi, gelişen tıp teknolojisiyle birlikte her geçen gün biraz daha başarılı sonuçlara imza atmaktadır.

 

Academic Hospital Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Bölümü

Academic Hospital Plastik,Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Bölümü’nde; doğumsal ve gelişimsel bozukluklar,kaza sonucu yaralanmalar, enfeksiyonlar, tümörler ve çeşitli hastalıklar sonucu deforme olmuşuzuvların gerek fonksiyonel işlevlerini geri kazanması gerekse estetik bir görünüme kavuşmasınıamaçlayan tedaviler uygulanmaktadır. Doğuştan yarık dudak ve damaklar, çene ve yüz kemiklerinin şekil bozuklukları, yüzdeki deformiteler, kopan uzuvların onarımı gibi bu dalın kapsamına giren veyeniden yapılandırmaya yönelik tedavilerin yanında meme estetiği başta olmak üzere çeşitli estetikoperasyonlar da kişiye özel yaklaşımla gerçekleştirilmektedir.

 

Yenilikçi Yaklaşım, Konforlu Bakım

Academic Hospital’ın deneyimli cerrahları hem kozmetik plastik cerrahi hem de rekonstrüktif cerrahide bu alandaki en yenilikçi gelişmelerin ışığında, en gelişkin teknolojik olanaklarla hastalarına en üstün tedavi seçeneklerini sunmaktadır. Kapsamlı bir hizmet yelpazesinin sunulduğu Academic Hospital Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Bölümü’nde; en iyi tedavi koşullarını sağlamanın yanı sıra hastalara hastanede geçirdikleri süre içinde konforlu ve şefkatli bakım sağlamak için her türlü detay düşünülmektedir.

 

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Bölümü’nde Gerçekleştirilen Uygulamalar

Burun:

Rinoplasti (Burun Estetiği):

Doğuştan ya da sonradan oluşan burun deformasyonunun düzeltilmesidir. Ağrısız bir ameliyat olup, ameliyat öncesinde hasta fotoğrafı üzerinde simülasyon yapılarak hastanın da beğeneceği bir burun elde edilir. Kişiye özel planlanan cerrahi işlemde bazen kemikler kırılmadan daha basit ameliyatla da güzel bir burun elde edilebilir.Bu işlem sırasında buruna ait nefes alma sorunları da birlikte giderilir.Daha önce burun ameliyatı olmuş kişilerde de burun deformiteleri olabilir (sekonder rinoplasti). Bu durumda burunun gerekli yerlerine kıkırdak eklenerek deformite düzeltilir. Vizyonumuz, kişiye özel tümüyle doğal görünen, yüzün armonisine uyan bir burun elde etmektir.

Meme :

Meme Estetiği: Kadının en önemli estetik ve işlevsel organlarından biri olan memenin estetik olarak büyütülmesi, küçültülmesi ya da dikleştirilmesi yapılır.

  • Meme Büyültme: Meme çapı küçük olan genç kızlarda ya da doğum sonrası içi boşalmış memesi olan kadınlarda meme altında bir cep açılarak içeriye meme protezi (implantı) yerleştirilerek meme büyütülür. Protez, hastanın durumuna göre meme altından, koltuk altından veya meme başından yerleştirilir.
  • Meme Dikleştirme: Memenin ve meme ucunun, meme boyutu değiştirilmeden dikleştirilmesi işlemidir. Meme başının etrafında ve meme başından aşağıya dikine bir dikiş ile sonlanır. Bu dikiş izleri zamanla silinir. Ağrısız bir işlemdir.
  • Meme Küçültme: Genç kızlığından itibaren iri meme, zamanla kadında duruş bozuklukları, omuzda iz oluşması ya da meme altında pişiklere neden olur. Memenin küçültülerek yeniden estetik bir yapıya kavuşturulması mümkündür. Çoğu zaman bu işlem sırasında meme altı katlantısında daha sonra belli olacak kesi (insizyon) yapılmaz. Meme başı etrafından girilerek meme küçültülür; böylece daha az iz ile meme istenen boyuta getirilir. Ağrısız bir işlemdir.Tüm meme estetiklerinde memenin formu, büyüklüğü, meme başının seviyesi hastanın bedenine (omuz, bel, kalça) göre kararlaştırılır. Meme estetiği yanında hastaya aynı anda, yağ alınması, yağ enjeksiyonu gibi diğer bazı basit işlemlerde beraberce uygulanabilir.
  • Memenin içinin boşaltılması: Meme kanserini önlemede en etkili yöntemdir. Diğer bir adı profilaktik mastektomidir.  Ailelerinde hikayesinde sıklıkla meme kanseri görülen ve yapılan genetik testlerinde meme kanseri genleri yani BRCA1 ve BRCA2 mutasyonlarına rastlanan kadınlarda meme dokusu henüz kanser görülmeden alınarak, memenin içi boşaltılır ve yerine protez konur.

Yüz:

Yüz Gençleştirme: Yüz yaşlandıkça yüzde dört farklı değişiklik olur. Her birinin tedavileri farklıdır. Bu değişikliklerin her biri tedavi edilmeden ideal bir sonuca ulaşmak mümkün değildir. Diğer bir deyişle sadece bir tür tedavi ile yaşlanmadaki tüm deformiteleri ortadan kaldırmak mümkün değildir. Kişinin ihtiyacına göre kombine tedavi yapılır.

Ciltte Yaşlanma: Deride zamanla bağ dokusu azalır. Kollajen bağlar zayıflar. Lekelenmeler ortaya çıkar. Deri, cansız ve mat görünümdedir. Daha alt katmanlardaki yaşlılığa ait bozuklukları ortadan kaldırdıktan sonra deri yaşlanmasına yönelik krem, mezoterapi, PRP enjeksiyonu, lipofilling, peeling (deri soyma) işlemleri uygulanır.

Yüzde Kırışıklık: Yaşlanmayla birlikte cildin kalitesinin azalmasına ek olarak mimik kaslarının çok gelişmesi veya deri fazlası nedeniyle alında, göz çevresinde, yanakta ve boyunda ince ve kalın kırışıklar oluşur. Botoks ve dolgu ile ince kırışıklıklar giderilirken; deri fazlasının olduğu durumlarda alt ve/veya üst göz kapaklarından deri çıkartılması ile ya da kulak önünde kulağın içine saklanan minik kesiler ile bu kırışıklıklar giderilir.

Yüzde Yağ Kaybı: Yaşlandıkça yüzün belirli bölgelerinde olması gereken yağ destek dokusu azalır. Buna bağlı olarak özellikle göz çevresinde çukurlar oluşur. Göz çevresi mor görünür. Lipofilling (yağ enjeksiyonu) ile kişinin enjektörle alınan kendi yağı ihtiyaç duyulan bölgeye verilir.

Lipofilling: Vücudun belli bir bölgesinden alınan yağların, başka bir bölgeye enjeksiyon yoluyla transfer edilmesi işlemidir. Bu işlem genellikle yüz ve vücuttaki çukurları doldurmak, yaşlanmayla ortaya çıkan kırışıklıkları azaltmak, zayıf görünen yüzleri dolgunlaştırmak, elmacık kemiklerini, dudakları dolgunlaştırmak ve estetik bir görünüm vermek gibi birçok amaç için yapılır. Yağ transferi, günümüzdeki kök hücre naklinin bir çeşididir. Yağ transferi ile yağ dokusu o bölgedeki eksik dokunun yerini alır, yüzde derin çizgiler, kırışıklıklar kaybolur ve nereye uygulandıysa bir volüm eklenmiş olur.

Yumuşak Dokuların Yer Değiştirmesi (Sarkma): Yıllar içerisinde özellikle orta yüzde elmacık kemiklerinin üzerindeki yastık dokusu görevi üstlenen cilt altındaki dokular aşağıya doğru sarkar. Tedavi için orta yüz lifting (asma) ameliyatı uygulanır. Kapalı bir yöntemle yapıldığında iz yoktur. Yaşlanmaya karşı en uzun etkisi olan işlemlerden biridir. İhtiyaç duyulduğunda diğer işlemlerle kombine yapılabilir. Eğer boyunda sarkıklık varsa, çene altından ve/veya kulak arkasından gerilerek genç bir boyun elde edilir.

Kulak:

Kulak Estetiği: Kulakta doğumsal ya da daha sonradan oluşabilen şekil bozukluklarını düzeltmek amacıyla yapılır. En çok tercih edilen kulak estetiği ise kepçe kulak ameliyatıdır, otoplasti olarak da adlandırılır.  Kulak estetiği ameliyatları kulak şeklinden dolayı mutsuzluk duyan herkese uygulanabilir. Kulak estetiği ameliyatının ilkokul çağından önce yapılması çocuğun psikolojik sağlığı açısından fayda sağlar.

 

Cerrahi olmayan işlemler:

Hylauronic Asit Enjeksiyonu (Dolgu): Hylauronicasit, insan eklemlerinin içinde bulunan ve onun kayganlığını sağlayan özel bir proteindir. Aynı zamanda vücuttaki lifler ve tendonlar gibi tüm bağlayıcı dokularda bulunur. Cildi içten dışa nemlendirir. Kırışıklıkları düzeltir. Hylauronic asit enjeksiyonu; kaş arası çizgileri, burun dudak katlantısı, alın çizgilerine, dudak konturlarına, kaz ayaklarına, ince çizgilere, boyun çizgilerine, el üzerine uygulanabilir.

Cilt gençleştirme: Clostridium botulinum bakterisinden elde edilen, sinirin kası uyarmasını engelleyen bir toksindir. Alın çizgileri, iki kaş arasındaki çizgiler, göz çevresinde bulunan kaz ayakları ve boyundaki çizgilerde, kaş kaldırmada, aşırı terlemeyi azaltmak için ellere, ayaklara, koltuk altlarına uygulanabilir. Botoks, bu kasların sinirlerden uyarı almasını engelleyerek hareketlerini azaltır. Çok ince uçlu özel iğnelerle enjeksiyon yöntemiyle uygulanır. Botoks uygulamasının altı ay sonra tekrar edilmesi gerekir.

Teşekkürler!

Talebiniz alınmıştır.
En kısa sürede sizinle iletişime geçilecektir.

Tamam

Hata!

Bir hata oluştu.
Lütfen bilgilerinizi kontrol edip formu göndermeyi tekrar deneyin.

Tamam