Sağlıklı Kadınlar, Sağlıklı Nesiller

Kadın hastalıkları ve kadın üreme organlarında meydana gelen rahatsızlıklara çözüm oluşturmak amacıyla kurulan Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü, regl olmaya başlayan kız çocuklarından menopoza giren erişkinlere kadar, her yaştan tüm kadınların karşılaştıkları sağlık sorunlarına çözüm üreten bir bölümdür. Bu bölüm ayrıca gebelik dönemi ile doğum sonrasında anne ve bebeğin sağlıklı bir şekilde yaşam sürdürmesini amaçlar.


Academic Hospital Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü

Academic Hospital’ın Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü, kadın hastalıkları, gebelik öncesi ve sonrası takip, doğum ve menopozu kapsayan bütüncül bir yaklaşımla, tüm kadınların hayatlarını sağlıklı ve mutlu bir şekilde devam ettirmesini amaçlar. Bu amaç doğrultusunda gerek en son teknolojiyle donattığı teknik altyapısı, gerekse her biri kendi alanında son derece yetkin uzman kadrosuyla haftanın yedi günü, günün her saatinde hizmet vermektedir.


Her Aşamada Anne ve Bebeğin Yanındayız

Academic Hospital; gebelikle ilgili tüm süreçlerin takip edildiği Perinatoloji (riskli gebelik) Bölümü, jinekolojik kanser ve tümörlerin teşhis ve tedavisinin gerçekleştirildiği Jinekolojik Onkoloji, doğum sonrasında anne ve bebeğin sağlığını göz önünde bulundurarak oluşturulan Yenidoğan Ünitesi ve artık birçok aile tarafından bir seçenek olarak düşünülen Suda Doğum Ünitesi’yle anne ve anne adaylarının yanı sıra dünyaya gözlerini açan bebeklerin de sağlıklı ve mutlu bir hayat sürmelerini hedeflemektedir.


Kadın Sağlığında Uzman Hekimler ve Çağdaş Ekipmanlar

Tüm birimleri gibi Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nde de uzman bir kadroya ve uluslararası standartlardaki en son teknolojik altyapıya sahip olan Academic Hospital, kadın doğum ve jinekoloji ünitelerinde tüm güncel uygulamaları gerçekleştirmektedir. Regl görmeye başlayan ergenlerden menopoza giren yetişkinlere kadar, geniş yaş aralığına sahip kadınların sağlık sorunlarının tanı ve tedavisinin yanı sıra rutin kontrollerinin yapıldığı bu bölüm, Kadın Hastalıkları (jinekolojik rahatsızlıklar) ve Doğum olmak üzere iki üniteden oluşur. 


Kadın Hastalıkları

Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’ne bağlı Jinekoloji Ünitesi’nde kadın üreme organlarında oluşan kanserlerin (rahim kanseri, rahim ağzı kanseri vb.) ya da tümörlerin (yumurtalık kistleri vb.) sitopatolojik, endoskopik (histeroskopi, kolposkopi) değerlendirmesi yapılmaktadır. Ayrıca elektrocerrahi, koterizasyon, kriyoterapi, soğuk konizasyon, küretaj gibi koruyucu işlemler ve tüm jinekolojik kanserlerin cerrahi tedavisi gerçekleştirilmektedir. Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nde minimal invaziv cerrahi (laparoskopi ve histeroskopi) ile uygun bütün jinekolojik ameliyatlar yapılmakta, hastanın ameliyat sonrası ağrı ve yara izi gibi endişeleri giderilerek optimum hasta konforu sağlanmaktadır.

Kadın Kastalıkları Ünite’mizde perinoplasti, vajinoplasti ve labioplasti ile doğum sonrası vajen, uterus sarkması, vajen genişlemesi gibi deformitelere yönelik operasyonlar ve dış genital estetik ameliyatları uzman hekimlerimiz tarafından gerçekleştirilmektedir.


Bir Kadının En Mutlu Anı: Gebelik ve Doğum

Bir bebeğin sağlıklı bir şekilde dünyaya gelmesi, başta anne-babası olmak üzere tüm ailesinin en büyük arzusudur. Academic Hospital da başta anne adayları olmak üzere herkesin bu arzusunu geçekleştirmek üzere çalışmalarını sürdürmektedir. Gebeliğin tüm aşamalarında anne adaylarının yanında olan Academic Hospital hekimleri, doğum sonrasında da anne ve bebeğin sağlığıyla yakından ilgilenmektedir. Gebelik sürecinde olası risklerin belirlenip uygun tedavi yöntemlerinin bulunması, ultrasonografi, Down sendromu değerlendirmesi, tarama testleri ve amniyosentez dâhil tüm incelemeler de söz konusu uzman hekimler ve mevcut teknik donanım sayesinde gerçekleştirilmektedir. Riskli gebeliklerin yakından takip edildiği Perinatoloji, riskli gebeliklerde bebeğin en iyi şekilde tedavi edilmesini sağlayan Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi, anne adaylarına farklı bir doğum seçeneği sunan Suda Doğum Ünitesi, anne ve bebeğin bu dönemi sağlıklı bir şekilde tamamlamalarını sağlayan birimlerdir.


Perinatoloji Bölümü

Academic Hospital Perinatoloji Bölümü;riskli gebelik döneminde annelerin bu süreci sağlıklı bir şekilde geçirmeleri için annelere ve bebeklere destek sağlamaktadır.Ultrasonografik incelemeler, Down sendromu değerlendirmesi, tarama testleri, amniyosentez dâhil tüm incelemelerin yapıldığı Perinatoloji Bölümü’nde bütün riskler değerlendirilmektedir. Hamilelik süreci planlanmaya başlanıldığı andan itibaren gebelik öncesi kontroller çerçevesinde, anne ve babadan gelebilecek kalıtsal hastalık riskleri ya da gebelik sürecinde gelişebilecek fetomaternal yani fetüs-anne kaynaklı risk oluşturabilecek hastalıkların tanısı belirlenmektedir. Gebelik dönemindeki riskli durumlar çeşitli testler ve ultrasonografik incelemelerle belirlenerek, risk taşıyan hastalara uygun tedaviler planlanmaktadır. Detaylı ultrason muayenesiyle anne karnındaki bebeğin durumu, dış gebelik olasılığı ve bebeğin içinde bulunduğu amniyon suyunun miktarı değerlendirilerek; hamilelik, doğum ve sonraki sürecin sağlıklı geçmesine yönelik çalışmalar yürütülmektedir. Perinatoloji, anne ve bebek sağlığıyla ilgilenir. Özetle, hamilelik sırasındaki risklere karşı gerekli önlemlerin alınması sağlanarak doğumun sağlıklı şekilde gerçekleşmesi amaçlanmaktadır.


Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi

Academic Hospital Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi; normal ve riskli gebeliklerde, doğum sırasında veya doğumdan sonra oluşabilecek sağlık sorunlarının giderilmesi amacıyla oluşturulmuştur. Bu ünitede, yenidoğan alanında uzman hekimlerin yanı sıra bu alanda özel eğitimler almış hemşireler görev yapmaktadır.


Suda Doğum Ünitesi

Suda doğum, doğum için özel olarak tasarlanmış sıcak su dolu bir küvet ya da doğum havuzunda gerçekleştirilen alternatif ve doğal bir doğum yöntemi olarak tanımlanmaktadır. Gelişmiş birçok ülkede uzun zamandır kullanılan bu yöntem, son yıllarda Türkiye’deki anne adaylarının da doğum yapma seçenekleri arasında yer almaktadır. Anne adayları suda doğumu, hem doğum kaygısından ve stresinden uzaklaşmak hem de bu yöntemlesuni sancı veya medikal müdahalelere gerek kalmaması nedeniyle tercih etmektedirler. 9 ay boyunca anne karnında amniyon sıvısı içinde kalan bebekse bu yöntem sayesinde zaten alıştığı ortamda dünyaya gelir. Academic Hospital’ın tam donanımlı Suda Doğum Ünitesi’nde; anne adayları doğum sancıları başladığında özel olarak hazırlanmış, sağlık açısından uygun sıcaklığa getirilmiş olan sterilize suyla dolu bir havuzda, tecrübeli ekip eşliğinde, güven ve mutluluk içinde doğumlarını gerçekleştirmektedir.

Teşekkürler!

Talebiniz alınmıştır.
En kısa sürede sizinle iletişime geçilecektir.

Tamam

Hata!

Bir hata oluştu.
Lütfen bilgilerinizi kontrol edip formu göndermeyi tekrar deneyin.

Tamam