İnsan Kaynakları Müdürlüğü olarak amacımız; Hastanemiz faaliyetlerini misyon vizyon ve temel ilkelerimiz çerçevesinde çalışanlarımız ile hedef ve stratejiler doğrultusunda saygı, güven, ve işbirliği üzerine yapılandırmak ve devamlılığını sağlamaktır.

İnsan Kaynakları Politikaları ve Yönetim Prensipleri:

  • Academic Hospital, güncel ve insan odaklı İnsan Kaynakları uygulamaları ile eğitime, gelişime açık, motivasyonu ve kurum aidiyeti yüksek çalışanlara sahip olma ilkesini benimsemiştir.
  • Çalışan Memnuniyetine önem veririz.
  • Çalışanlar arasında fırsat eşitliğine özen gösteririz.
  • İş Güvenliği ve Sağlığına önem veririz.
  • Çalışanlarımızın sosyalleşmesi için sosyal etkinlik düzenler ve destekleriz,
  • Çalışanın bilgi düzeyini artırır, uzmanlığı ile güçleniriz.
  • Sağlık sektöründe çalıştığımız için “hasta memnuniyeti” odaklı bir çalışma sistemi ile hizmet veririz.
  • Çalışanlarımızın kariyer planlamasını adil olarak yaparız.

Eğitim ve Gelişim

Academic Hospital bünyesinde mesleki, ve kişisel gelişim eğitimlerine önem verilmektedir. İşe başlayan personel için İnsan Kaynakları Müdürlüğü tarafından düzenlenen Genel Oryantasyon ile başlayan artıdan işe başladığı birim tarafından mesleki anlamda oryantasyona tabi tutulmaktadır.

Hastane genelinde eğitim planı yıl içinde müdürlükler tarafından birim bazında planlanarak yıl içinde uygulanmaya geçirilmektedir.

Eğitimler Genel Bilgilendirme, Mesleki Gelişim ve Kişisel Gelişim olarak 3’e ayrılmaktadır. Eğitimler kurum içinde yetkin kişiler tarafından verildiği gibi kurum dışında da eğitmen getirilmektedir.

Eğitim ihtiyaçlarının tespitinde ise Hasta Anketleri, Eğitim talebi(çalışandan veya birimden gelen) Performans değerlendirme ve Çalışan memnuniyet anketlerinden faydalanılmaktadır.

İşe Alım Süreci ve İşleyişi

İşe alımlarda ilk görüşme İnsan Kaynakların Müdürlüğü tarafından gerçekleşmektedir. İnsan Kaynakları tarafından; başvuran adayın Academic Hospital vizyon, misyon ve temel ilkelerine uyum değerlendirmesi yapılır.

Uygun olduğu düşünülen adaylar ile ilgili birim müdürü ile 2.görüşme yapılır. Adayın mesleki anlamda yeterlilikleri incelenir. İşe Alma Prosedürüne uygun hareket edilerek gerekli yönlendirme ve görüşmeler tamamlanır. Görüşme sonucu olumlu olan adaya görev teklifini İnsan Kaynakları Müdürlüğü yapar.

Tüm başvurular gizlilik esasına sadık kalınarak değerlendirilir.

Başvuru için;

www.yenibiris.com üzerinden yayınlanan açık ilanlara başvuru yapılabilir.