Podoloji Nedir?

Podoloji, ayak sağlığı ve ayak problemleri ile ilgilenen tıbbi bir uzmanlık dalıdır. Bu alanda eğitim almış podologlar, ayak sağlığı ve ayak problemleri konusunda uzmanlaşmış tıbbi profesyonellerdir. Ayak rahatsızlıkları ve hastalıklarının doğru teşhis ve tedavisi, genel sağlık ve günlük yaşam kalitesi için önemlidir.

Uzmanlık: Podologlar, sadece ayaklarla ilgili semptomları değerlendirmek ve doğru teşhisi koymak için eğitilmiştir. Bu, doğru tedavi yaklaşımları ve yöntemleri ile daha hızlı ve doğru teşhise ulaşmanıza yardımcı olabilir.

Bütünsel bakış açısı: Podologlar, ayak problemlerinin vücudun diğer bölgelerine nasıl etki ettiğini ve bu problemlerle nasıl başa çıkılması gerektiğini anlarlar. Bu da tedavi sürecinde oluşabilecek potansiyel komplikasyonların önlenmesine yardımcı olur.

Özelleştirilmiş tedavi planları: Podologlar, her bireyin benzersiz ayak yapıları ve ihtiyaçları olduğunu bilir. Bu nedenle, tedavi planlarını hastalarının özel ihtiyaçlarına ve yaşam tarzlarına göre özelleştirirler.

Önleyici bakım: Podologlar, ayak problemlerinin erken teşhisi ve önlenmesinde uzmandır. Bu sayede daha ciddi problemlerin gelişmesi önlenebilir ve uzun vadede ayak sağlığınızı korumanıza yardımcı olur.

 

Polikliniğimiz; diyabet hastaları ve ayak sağlığı açısından sorun yaşayan tüm bireylerin cerrahi olmayan ayak bakımı ve yara tedavilerini yapmaktadır. Hastanemiz bünyesinde bulunan Ayak Sağlığı Bölümü – Podoloji Polikliniği; diyabet hastalarının ayak yaralarının önlenmesi üzerine ve ayakta var olan tüm problemlerle ilgilenir.
 
Polikliniğimizde; ayak sağlığı bozulmuş veya bozulmamış tüm bireylerin gerekli ayak tedavi ve bakımları, medikal ayak bakımı, basma problemlerinin tedavisi için yürüme analizi ile kişiye özel tabanlıklar da yapılmaktadır.

Özellikle diyabet hastalarında korkulan bir tablo olan, ayak yaralarının önlenmesi için işlemler yapılmaktadır. Ayak yaraları hem hastalar hem de hasta yakınları için ağır bir tablo oluşturabilir. Bu yaralar tedavi edilmezse, uzun vadede uzuv kayıplarıyla sonuçlanabilir. Düzenli ayak bakımı ve kontrollerini yaptıran diyabetli bireylerde yara açılma riski düşmektedir.

Hastanemizde;

Tırnak mantarları

Tırnak batmaları

Diyabetli ayak bakımı

Deforme büyüyen tırnaklar

Nasır problemleri

Topuk kalınlaşmaları

Topuk çatlamaları

Basma problemleri

Medikal ayak bakımı

Ayak kuruluğu

Sararmış – kalınlaşmış – deforme olmuş tırnakların tedavileri gibi ayakta var olan tüm problemlerle ilgilenilmektedir.

 

Teşekkürler!

Talebiniz alınmıştır.
En kısa sürede sizinle iletişime geçilecektir.

Tamam

Hata!

Bir hata oluştu.
Lütfen bilgilerinizi kontrol edip formu göndermeyi tekrar deneyin.

Tamam