Anestezi Nedir?

Cerrahi müdahalelerden önce uygulanan anestezi, bedenin tümünün ya da belirli bir bölümünün ağrıya duyarsız hale gelmesini sağlayan işleme verilen addır. Hastanın işlem sırasında ağrı duymasını engellemek için kullanılan ilaçlar, anestezi ve reanimasyon uzmanı tarafından belirlenerek uygulanır. Anestezinin; genel, bölgesel, lokal anestezi ve sedasyon uygulamaları şeklinde farklı türleri bulunmaktadır.

 

Reanimasyon Nedir?

 "Yeniden canlandırmak” anlamına gelen reanimasyon ise hasar görmüş veya geçici olarak durdurulmuş hayati işlevleri normalleştirmek için kullanılan yöntemlerin tümüdür. Bu amaçla kurulan Reanimasyon Üniteleri yani Yoğun Bakımlar, hastanın tedavisini ve hayati fonksiyonlarının sürekli izlenmesini sağlamak için elektronik sistemler, suni solunum ekipmanı ve kalp defibrilatörü gibi ekipmanlarla donatılmıştır.

 

Academic Hospital Anestezi ve Reanimasyon Bölümü

Academic Hospital Anestezi ve Reanimasyon Bölümü’nde; cerrahi operasyonların, bazı tanı ve tedavi uygulamalarının, vücudun tüm dengelerinin fizyolojik sınırlar içinde tutularak, hasta herhangi bir ağrı hissetmeden yapılabilmesi sağlanmaktadır. Bu kapsamda girişim öncesi tıbbi değerlendirme, girişim esnasında ve sonrasında ağrı tedavisi ile yaşamsal sorunlarla baş etme uygulamaları, deneyimli Anestezi ve Reanimasyon Bölümü’nün kadrosu tarafından ileri teknoloji ürünü cihaz ve monitörler kullanılarak uygulanmaktadır.

Teşekkürler!

Talebiniz alınmıştır.
En kısa sürede sizinle iletişime geçilecektir.

Tamam

Hata!

Bir hata oluştu.
Lütfen bilgilerinizi kontrol edip formu göndermeyi tekrar deneyin.

Tamam