Sağlıklı Yaşam
6162636465666768696106116126136146156166176186196206216226236246256266276286296
International

tr

 

 

Sanata ve sanatçıya değer veren Academic Hospital, anlamlı bir sergiye daha ev sahipliği yapıyor. Klinik Psikolog Deniz Kayhan’ın “Mavi Işığın Çağrısı” isimli resim sergisi, Dünya Otizm Farkındalık Günü’ne özel olarak Academic Hospital'ın lobi alanında sanatseverlerle buluşuyor.

 

Türkiye’de güvenilir sağlığın adresi Academic Hospital, sanata ve sanatçıya da desteğini sürdürerek anlamlı bir sergiye daha ev sahipliği yapıyor. Academic Hospital, Dünya Otizm Farkındalık Günü’ne vesilesiyle Otizm Spektrum Bozukluğu’nu klinik ortamının dışına çıkararak toplum farkındalığı artırmak ve akademik bilgiyi geniş kitlelere aktarmak hedefiyle düzenlenen Klinik Psikolog Deniz Kayhan’ın Mavi Işığın Çağırısı isimli resim sergisine ev sahipliği yapıyor. Klinik Psikolog Deniz Kayhan’ın “Mavi Işığın Çağrısı” isimli resim sergisinden elde edilecek gelirin bir kısmı, otizmli çocukların eğitimi için bağışlanacak.

 

SANATÇI HAKKINDA

Deniz Kayhan, Tufts Üniversitesi'ni güzel sanatlar ve psikoloji alanında çift  anadal yaparak bitirdikten sonra, Klinik Psikoloji üzerine yüksek lisansını  University of Reading'de Yüksek Onur Derecesi ile tamamlayarak Uzman  Klinik Psikolog ünvanını almıştır. Türkiye’de, OSB ve diğer gelişim farklılıkları olan çocuklar üzerine  yoğunlaştığı özel bir merkezde altı yıl geçirmiş ve otizmli çocuklar ve aileleri  için yaşam kalitesini artırma konusunda tutkulu hale gelmiştir. Çeşitli  duygusal ve davranışsal sorunlar yaşayan çocuk ve ergenlere yardım etme  konusunda kapsamlı eğitim ve deneyime sahip olan Deniz, çalışmalarını İstanbul’da devam ettirmektedir.

Deniz, klinik çalışmalarında bilimsel kanıta dayalı yaklaşım ve uygulamaları mesleki pratiğinde ön planda tutarken, sanatsal pratiğinde tamamen duygular tarafından yönlendirilir. Sanat onun için bir ifade biçimidir; gerçekleştirdiği terapi seanslarından doğan duyguları kanalize ettiği ve  duygularını yansıttığı bir araçtır. Bu, resimlerinde kendini gösterir; Her  parça, danışanlarının benzersiz doğası ve onların uyandırdığı duygular gibi,  farklı renk, şekil ve çizgi kombinasyonlarına sahiptir.

 

Proje ve eserler hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıdaki galeriyi inceleyebilirsiniz.

 

GALERİ