Lazer epilasyon uygulaması; vücudumuzdaki istenmeyen tüyleri azaltmak ya da oluşumunu tamamen engellemek için kullanılan kozmetik bir tedavi biçimidir.

Yapılan uygulama, kullanılan lazer teknolojilerine ve cihazlara bağlı olarak farklılık göstermektedir.

LAZER EPİLASYON ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

Tercih edilen en yaygın lazer çeşitleri;

1.    Diode Lazer Epilasyon: Tüm cilt tiplerinde (açıktan koyu rengine) sahip olan bireyler için ve tüm kıl tiplerine uygulanması tercih edilir. Geniş dalga boylarına sahiptir ve deri yüzeyinden daha derine nüfuz edebilmektedir.

2.    Nd:YAG Lazer Epilasyon: İnce tüylere ve koyu ten rengine sahip olan bireyler için uygulanması tercih edilir. Uzun dalga boylarına sahiptir ve cilde derinlemesine nüfuz edebilmektedir.

3.    Alexandrite Lazer Epilasyon: Koyu tüylere ve açık ten rengine sahip olan bireyler için uygulanması tercih edilir. Kısa dalga boylarına sahiptir ve hızlı bir şekilde çalışabilmektedir.

4.    Ruby Lazer Epilasyon: İnce tüylere ve açık ten rengine sahip olan bireyler için uygulanması tercih edilmektedir. Daha eski bir teknoloji olduğu için genellikle daha az tercih edilmeye başlanmıştır.

SOPRANO TITANIUM LAZER EPİLASYON CİHAZININ DİĞER CİHAZLARDAN FARKI NEDİR?

‘Soprano Titanium’ Soprano serisinin en son geliştirilenlazer epilasyon cihazıdır. 3 dalga boyunun (755 nm Alexandrite, 810 nm Diode, 1064 nm Nd: YAG) birleşimine sahiptir. Ek olarak; ICE PLUS gelişmiş soğutma sitemi ile hastaya yüksek konfor sunmaktadır. Geniş başlıklı,tüm cilt ve kıl tiplerinde etkili, FDA onayına sahip güvenli bir sistemdir. Yan etkisi minimum düzeydedir.

LAZER EPİLASYON SIRASINDA ACI HİSSEDİLİR Mİ?

Cihaz, işlem sırasında cildin soğutulmasını sağlayan ICE PLUS sistemine sahiptir, bu da acıyı azaltmaya yardımcı olmaktadır."IN-Motion™" teknolojisi, sürekli hareketle daha rahat bir işlem deneyimi sağlamak üzere tasarlanmıştır.

LAZER EPİLASYON SEANSLARI NE KADAR SÜRER VE KAÇ SEANS SONRA SONUÇ ALINIR?

Seans sayısı kişinin cilt yapısına, kıl tipine, hormon yapısına, yaşına ve fizyolojik durumuna göre değişiklik göstermektedir. 16 yaşından 24 yaşa kadar net 8 seans sürer hatta ek paket bile alınabilir. Özel durum ve hormonal durumlarda sadece 8 seans yeterli kalmayıp +2, +4 hatta bazen +6 seans eklenebilmektedir.

SOPRANO TITANIUM LAZER EPİLASYON HANGİ MEVSİMDE YAPILMALIDIR?

Genel olarak; yaz aylarında, güneş lekesi olmaması için epilasyon yapılan bölgenin güneş ışınlarından korunması gerekir. Kış ayında ise soğuk hava nedenleri ile cildin kuruması iyileşme sürecini etkileyebilmektedir.

‘Soprano Titanium’ cihazı sayesinde bu dezavantajlar yaz ayları da dahil olmak üzere tüm mevsimlerde ortadan kalkmaktadır. Ancak yine de lazer epilasyon uygulamalarının tatilden 10-15 gün önce yapılması tavsiye edilmektedir. SPF 50+ güneş koruyucuların yaz kış kullanılması gerekmektedir.

Dr. Aida Keklik
Academic Hospital / Academic Clinic
Medikal Estetik Hekimi

Randevu ve detaylı bilgi için tıklayabilirsiniz.