İtalyan Işıltısı; İtalyan estetiğini, zarafetini ve zengin tarihini ifade etmek için kullanılmaktadır.Cildin yenilenmesi için geliştirilen mezoterapi çeşitlerinden biridir.

İçeriğindeki vitaminler, mineraller, amino asitler ve hyaluronik asit gibi besleyici maddelerin mikro enjeksiyonları ile cildi canlandırmayı amaçlamaktadır.Var olan lekeleri açmaya, cansız ve mat görünümü gidermeye yardımcı olmaktadır. Ciltte doğal bir ışıltı ve nem kazandırdığı görülmektedir.

İTALYAN IŞILTISININ İÇERİĞİ VE FAYDALARI

İtalyan ışıltısı mezoterapisinde kullanılan bileşenler, cildin ihtiyaç duyduğu besinleri doğrudan cilt altına ulaştırır. Bu bileşenler arasında;

Vitaminler: Cilt sağlığını destekler ve antioksidan etki sağlar.

Mineraller: Cildin beslenmesine ve sağlıklı kalmasına yardımcı olur.

Amino Asitler: Cildin elastikiyetini ve sıkılığını artırır.

Hyaluronik Asit: Cildin nem seviyesini artırır ve kırışıklıkları azaltır.

Bu bileşenlerin kombinasyonu, cildin yenilenmesini, nemlenmesini ve gençleşmesini sağlamaktadır. Ayrıca, cilt tonunun eşitlenmesine ve cilt dokusunun iyileştirilmesine de katkıda bulunmaktadır.

CİLT KREMLERİ İLE MEZOTERAPİ UYGULAMASI ARASINDAKİ FARKLAR NEDİR?

Cilt kremleri ve mezoterapi uygulaması arasında en gözle görülen fark emilim oranı ve etki süresidir.

Emilim Oranı:Nemlendirici kremler cilt yüzeyindeki üst katmanlara uygulandıkları için emilim oranları değişebilmektedir. Fakat, mezoterapi uygulamalarında enjeksiyon yoluyla doğrudan cildin alt katmanlarına ulaşıldığı için, besleyici maddelerin emilimi daha hızlı ve etkili olmaktadır.

Etki Süresi: Nemlendirici kremler düzenli olarak kullanıldığında sürekli bir nemlendirme sağlamaktadır. Fakat, mezoterapi uygulaması derinlemesine cilt beslenmesi sağlamaktadır ve etkileri daha uzun sürmektedir.

İTALYAN IŞILTISI HANGİ BÖLGELERE UYGULANMAKTADIR?

Eller, dekolte bölgesi, göz altı bölgesi de dahil olmak üzere yüz ve boyun bölgesine uygulanmaktadır.

İTALYAN IŞILTISI KAÇ SEANS UYGULANMAKTADIR?

10-15 gün arayla 4 – 6 seans olarak uygulanmaktadır.

Seans süresi: 15 dakika

Seans aralığı:10 – 15 gün