Sağlıklı Yaşam
6162636465666768696106116126136146156166176186196206216226236246256266276286296
International

tr

COVID’İ ATLATTIKTAN SONRA TAM İYİLEŞTİĞİNİZDEN EMİN OLMANIN YOLU: POST COVID CHECK-UP PAKETLERİ

Buradasınız: Anasayfa / COVID’İ ATLATTIKTAN SONRA TAM İYİLEŞTİĞİNİZDEN EMİN OLMANIN YOLU: POST COVID CHECK-UP PAKETLERİ

Koronavirüsü atlatsanız da şikâyetleriniz devam edebilmektedir. Hayati organlarınızla ilgili tüm komplikasyonları saptamak ve tedavisi için Academic Hospital dört ayrı seçenekte “Post COVID Check-Up” paketleri sunmaktadır.

COVID-19, başta solunum yolu ve dolaşım sistemi olmak üzere insan yaşamını tehdit edici etkilerde bulunmaktadır. Üstelik koronavirüs atlatılsa bile bazı vakalarda şikâyetler devam edebilmekte ve tam iyileşme sağlanamamaktadır. Enfeksiyondan iyileşen hastaların takip eden aylar boyunca bazı yakınmalarının sürmesi  “Long COVID” (Uzun COVID) ya da “Post COVID Sendromu” olarak tanımlanmaktadır.

COVID-19 enfeksiyonun neden bazı kişilerde böyle uzun süreli rahatsızlıklarla seyrettiği henüz netlik kazanmadı. Post COVID Sendromu’na kişinin genetik yapısının, yaşının, kronik hastalıklarının, geçirilen enfeksiyonun dozunun, bağışıklık sisteminin, alınan ilaçların etkisinin ve daha önce geçirilen enfeksiyonların yol açabileceği  düşünülmektedir.

Post COVID Sendromu ile hastaneye başvuran hastaların en sık gözlenen yakınmaları  çabuk yorulma, eklem-kas ağrıları, halsizlik, baş ağrısı, baş dönmesi, unutkanlık, dikkat dağınıklığı, uyku bozuklukları, terleme, çarpıntı ve saç dökülmesi olarak sıralanmaktadır. Ayrıca enfeksiyon sonrasında akciğer, karaciğer, böbrekler, kalp-damar sistemi ve beyinde işlevsel kayıplar yaşanabilmektedir.

ŞİKÂYETLERE GÖRE CHECK-UP 

Academic Hospital artan Post COVID Sendromu vakaları üzerine nöroloji uzmanı Dr. Erem Tokuş kontrolünde “Post COVID Check-Up” adı ile dört farklı seçenekte yeni programlar başlatmıştır. Academic Hospital’ın “Post COVID Check-Up” paketleri ile COVID-19 enfeksiyonu tedavisi sonrası yakınmaları tam düzelmeyen hastalara farklı branş hekimleri tarafından değerlendirilme imkânı sağlanmaktadır. Bu  kapsamlı Check-Up paketleri ile COVID geçirenlerin “Tam iyileştim mi?” sorusu yanıt bulmaktadır.

Hafif-orta dereceli semptomlar ile COVID enfeksiyonu geçiren hastalara yönelik hazırlanan pakette    iç hastalıkları uzmanı ile hastalar detaylı kontrollerden geçirilmektedir.

Orta-şiddetli semptomlarla COVID enfeksiyonu geçiren,  tedavi sonrası çabuk yorulma ve çarpıntı gibi şikâyetleri olan hastalara yönelik, iç hastalıkları ve kardiyoloji uzmanının katılacağı “Post COVID Check-Up” paketi hizmeti sunulmaktadır.

İç hastalıkları ve göğüs hastalıkları uzmanı gözetiminde ise orta-şiddetli semptomlarla COVID enfeksiyonu geçiren ve sigara içen hastaların nefes darlığı şikâyetleri doğrultusunda “Post COVID Check-up” paketi ile teşhis ve tedavi gerçekleştirilmektedir.

İç hastalıkları ve nöroloji uzmanı “Post COVID Check-Up” paketi ile orta-şiddetli semptomlarla COVID enfeksiyonu geçiren ve unutkanlık ile uyku problemleri sergileyen hastaları kontrol etmektedir.

Ayrıntılı bilgi ve randevu almak için 444 0 353 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.