Sağlıklı Yaşam
6162636465666768696106116126136146156166176186196206216226236246256266276286296
International

tr

Check-Up

Buradasınız: Anasayfa / Check-Up

 

Check-Up yaptırırken sizi neler bekliyor?

Web sitemizde, yetkili birime canlı destek, whatsapp ve telefon numarasıyla ulaşabilirsiniz.

Check-up merkezine geldiğinizde yetkili kişi sizi karşılar.

Check-up hekiminizin bilgilendirmesinin ardından, programınızın içeriğine göre branş doktorlarınız tarafından muayeneniz yapılır.

Programınızda yer alıyorsa MR, BT, USG, kolonoskopi gibi tetkik ve girişimleriniz gerçekleştirilir. Laboratuvar tetkikleri için işlemleriniz yapılır.

Tüm muayene ve tetkiklerin tamamlanmasının ardından check-up hekiminiz, değerlendirmelerini sizinle paylaşır ve raporunuzu hazırlar.

Tüm tetkikleriniz sonuçlandıktan sonra size özel bir check-up sonuç dosyası verilir. Dilerseniz bu sonuç dosyanızı  Checkupyap Online’dan da alabilirsiniz.

 

VIP 40 Yaş Altı Erkek Check-Up

Kendinizi sağlıklı hissetseniz bile olası tıbbi sorunları tespit etmek, gelecekteki tıbbi problemlerin riskini değerlendirmek, sağlıklı bir yaşam tarzı için 40 yaş altı erkekler, düzenli olarak sağlık taramasından geçmeli. Academic Hospital; prostat, koroner kalp rahatsızlıkları, akciğer, kanser, tansiyon, kolesterol ve diyabet gibi hastalık risklerine karşı 40 yaş altı erkeklerin sağlığını korumaları için gerekli tüm hazırlıkları yaptı. Sizin tek yapmanız gereken Academic Hospital’ın VIP 40 Yaş Altı Check-Up Paketi ile başta üroloji olmak üzere tüm orta yaş risklerinizi değerlendirmek ve erken tedbir almak olacak.

Neden VIP 40 Yaş Altı Erkek Check-Up?

 • Prostat, cinsel problemler gibi ürolojik hastalıkların erken teşhisi için 40 Yaş Altı Check-Up yaptırmak önem taşır.
 • Koroner kalp hastalığı için bilinen hiçbir risk faktörü olmayan erkekler için kolesterol taramasına başlamak için önerilen yaş 35'tir.
 • Yüksek kolesterol, diyabet, kalp hastalığı, böbrek sorunları veya başka bir risk durumunuz var mı 40 Yaş Altı Check-Up’ta ortaya çıkar.
 • İnflamatuar bağırsak hastalığı veya polip öyküsü gibi risk faktörleriniz varsa dışkıda gizli kan testi ile kolon kanseri gibi riskler tespit edilir.
 • Dişlerinizin muayenesi yapılır. Diş hekimine daha sık muayene ihtiyacınız var mı, değerlendirilir.
 • Fazla kilonuz varsa 35 yaşından itibaren diyabet riskiniz açısından muayene olmalısınız.

PAKET DETAYI

 

VIP 40 Yaş Altı Kadın Check-Up

Kadınlar, 40 yaşına gelmeden sağlıklarını kontrol altında tutmak, hastalıkların erken teşhisi ve tedavisi için önleyici tıbbi kontroller yaptırmalı. Ailedeki hastalık geçmişi ve yaşam tarzına bağlı olarak kadınların yılda düzenli olarak check-up yaptırması gerekir. Academic Hospital; meme, rahim ağzı kanserleri, kalp, diyabet, tansiyon, tiroit gibi hastalık risklerine karşı 40 yaş altı kadınların sağlıkları için VIP 40 Yaş Altı Check-Up Paketi hazırladı. Kadınlar sadece hasta olduğunda doktora gitmemeli. Kadınlar, genel sağlık durumlarıyla ilgili bilgi sahibi olmaları ve semptomları henüz ortaya çıkmamış herhangi bir hastalığı erken teşhis etmek için düzenli bir tıbbi kontrolden geçmeli.

 

Neden VIP 40 Yaş Altı Kadın Check-Up?

 • Meme kanserine karşı; ayda bir kendi kendine meme muayenesi yapılması, yılda bir klinik meme muayenesi, 40-69 yaş arası kadınlara ise 2 yılda bir mammografi çekimi önerilmektedir.
 • Rahim ağzı kanserine karşı düzenli kadın doğum muayenesi yapılması hayati önem taşır.
 • Bilinen koroner kalp hastalığı riski olmayan kadınlar için kolesterol taraması 40 yaş altında başlamalı.
 • Yüksek kolesterol seviyeniz, diyabetiniz, kalp hastalığınız, böbrek problemleriniz veya diğer bazı durumlarınız varsa check-up’ın önemi daha da artar.
 • Dişlerinizin muayenesi yapılır. Diş hekimine daha sık muayene ihtiyacınız var mı, değerlendirilir.
 • Fazla kilonuz varsa, 40 yaşından önce diyabet için tarama yaptırmalısınız.

 

PAKET DETAYI

 

VIP 40 Yaş Üstü Erkek Check-Up

Erkekler için özellikle 40 yaşından sonra düzenli olarak test yaptırmaları hayati öneme sahiptir. Prostat, koroner kalp rahatsızlıkları, akciğer, kanser, tansiyon, kolesterol ve diyabet gibi hastalık hastalıkları tedavi edilebilir aşamadayken tespit edip kontrol altına almak düzenli sağlık taramalarıyla mümkündür. Academic Hospital, 40 yaşın üzerindeki her erkeğin yapması gereken testleri VIP 40 Yaş Üstü Erkek Check-Up Paketi’nde topladı.

Neden VIP 40 Yaş Üstü Erkek Check Up?

 • Prostat, yüksek PSA, idrar şikâyetleri, cinsel problemler, böbrek hastalıkları risklerinin artması nedeniyle düzenli ürolojik muayene büyük önem taşır.
 • Düşük testosteron; erektil disfonksiyon, yorgunluk, kilo alımı, kas kaybı, uyku sorunları, konsantrasyon güçlüğü, kemik kaybı gibi çeşitli değişikliklere neden olabilir.
 • Yüksek kolesterol, kalp hastalığı için risk faktörlerinden biridir.
 • Kan basıncı sessiz bir tehdittir. Yüksek tansiyon belirtisi yoktur; ancak kalbe, akciğerlere, beyne, böbreklere ve kan damarlarına zarar verebilir.
 • Kan şekeri testi, kanınızdaki glikoz miktarını ölçer. Test; diyabet veya prediyabet ve insülin direnci için önemli bir taramadır. Tedavi edilmeyen diyabet kötüleşmeye devam eder ve gözler, ayaklar, kalp, cilt, böbrekler ve daha pek çok konuda sorunlara neden olur.

PAKET DETAYI

 

VIP 40 Yaş Üstü Kadın Check-Up

 

Academic Hospital, hazırladığı check-up paketi ile 40 yaşın üzerindeki kadınlar için semptomlar ortaya çıkmadan önce hastalık risklerinin erken teşhisini sağlamayı hedefliyor. Academic Hospital’ın 40 Yaş Üstü Check-Up Paketi kardiyolojiden dişe, diyetisyenden genel cerrahiye geniş kapsamlı muayene, tahlil ve tetkik fırsatları sunuyor. Kadınların 40 yaşından sonra meme, rahim ağzı, kalp, diyabet, tansiyon, tiroit gibi hastalık risklerine karşı düzenli sağlık taramaları yaptırmaları büyük önem taşıyor.

Neden VIP 40 Yaş Üstü Kadın Check-Up?

 • Meme kanserinde erken teşhis hayat kurtarır. Meme kanserine karşı; ayda bir kendi kendine meme muayenesi yapılması, yılda bir klinik meme muayenesi, 40-69 yaş arası kadınlara ise 2 yılda bir mamografi çekimi önerilmektedir.
 • Özellikle fazla kilo veya obezite sorunu olan kadınlar diyabet taramasına başlamalı. Aile öyküsü, yüksek tansiyon veya yüksek kolesterol gibi birden fazla risk faktörü olan kadınlar taramaya daha erken başlamalı.
 • Birçok kadın tiroit sorunları hakkında endişe duyduğundan 40 yaş üstü düzenli kontrol ihmal edilmemeli.
 • Kadınlar 40’lı yaşlardan itibaren kolesterol, hipertansiyon ve obezite dâhil kalp sorunları riskini artıran faktörleri hafifletmeye başlamak için önlemlerini almaya başlamalı.
 • Kadınlar 40'lı yaşlarındayken kolesterollerini test ettirmeli. Yüksek kolesterol; kalp hastalığı, felç, böbrek hastalığı gibi riskli sağlık sorunlarına zemin hazırlar.

 

PAKET DETAYI

 

Covid Sonrası Muayene Paketi

Academic Hospital, Covid-19’u yenen hastalara, hastalığın akut fazı geçtikten sonra ortaya çıkabilecek komplikasyonları bulmak, tedavi etmek ve izlemek için eksiksiz bir check-up paketi sunuyor. Bazı asemptomatik hastalar bile sonrasında komplikasyonlar yaşadığından, Covid-19'u yenen herkesin sağlığını izlemek önemlidir. Özellikle kardiyovasküler, pulmoner veya hematolojik risk faktörleriniz veya yorgunluk, halsizlik, göğüs ağrısı veya çarpıntı gibi diğer semptomlarınız varsa, Covid-19 geçirdikten sonra bir uzmana danışmanız gerekir. Risk faktörü olmayan ve hafif, hatta asemptomatik Covid-19 geçirmiş gençler de izlenmesi gereken bazı semptomlar geliştirebilir.

Neden Covid Sonrası Muayene?

 • Öncelikle hastanın eksiksiz bir fiziksel muayenesi yapılarak, kişinin genel sağlığına ilişkin bilgiler edinilir.
 • Akciğer kapasitesi ve solunum sistemi bozukluklarının belirlenmesine olanak tanıyan bir akciğer taraması yapılır.
 • Kalbin, akciğerlerin, hava yollarının, kan damarlarının, omurga ve göğüs kemiklerinin görüntüsü alınarak, solunum sistemindeki kalp veya göğüs lezyonları tespit edilir.
 • Kanın kalp, kapakçıklar ve diğer kardiyak yapılar içindeki hareketi gözlenir.

Covid-19’un olası komplikasyonlarını teşhis etmek için tam kan ve idrar analizi yapılır.

 

PAKET DETAYI

 

Standart Erkek Check-Up

Academic Hospital’ın Standart Erkek Check-Up Paketi ile sağlığınızı koruyarak, kendinize ve ailenize iyilik yapabilirsiniz. Kontrol veya taramayı geciktirmek veya bunlardan kaçınmak, tedavi edilebilir bir durumdayken geri dönülmez sonuçlara neden olabilir. Herhangi bir şikâyetiniz olmasa bile 40 yaşından büyük erkekler yılda bir muayene yaptırmalı, 40 yaşından küçük erkekler her üç ila beş yılda bir muayeneden geçmeli. Önleyici sağlık hizmetleri, yaşam kalitenizi artıracaktır.

 

Neden Erkekler Standart Check-Up Yaptırmalı?

 

 • Prostat, idrar ve cinsel sorunlar açısından düzenli ürolojik muayeneler erkekler için hayat kurtarıcı olmaktadır.
 • Abdominal aort anevrizması yaşamı tehdit eden kanamaya neden olabilir. Ailesinde abdominal aort anevrizması öyküsü olan erkekler düzenli taramayı ihmal etmemeli.
 • Tansiyon ölçümü, sağlığınızın birçok yönü için önemli bir göstergedir. Yüksek tansiyon, kalp sağlığı başta olmak üzere birçok soruna yol açabilir.
 • Ailenizde yüksek kolesterol veya kalp krizi öyküsü varsa, sigara içiyorsanız, kötü besleniyorsanız, fazla kiloluysanız, şeker hastalığınız varsa, fiziksel olarak hareketsizseniz veya 45 yaşından büyükseniz, kalp sağlığınızı düzenli taramalarla kontrol altında tutmalısınız.
 • Kan şekeri seviyelerinizin ve diyabet geliştirme riskinizin farkında olmak önemlidir.

 

PAKET DETAYI

 

Katarakt Paketi

 

Yaygın olarak orta yaşını geride bırakan kişilerde görülen katarakt, en sık rastlanan göz hastalıklarından biridir. Göz merceğinin saydamlığını yitirerek sertleşmesiyle ortaya çıkmaktadır. Hastanın görme yetisini her geçen gün biraz daha kaybetmesine neden olan bu durum, tedavi edilmediği takdirde körlüğe yol açabilmektedir. Katarakt; sıklıkla yaşla birlikte ortaya çıkan bir göz hastalığı olsa da oluşumunda kalıtımsal özelliklerin ve çevresel faktörlerin de rolü vardır. Academic Hospital’ın sizin için hazırladığı Katarakt Check-Up Paketi’nden faydalanarak, katarakt sorununuz olup olmadığını anlayabilir ve gerekli önlemleri alabilirsiniz.

Katarakt Chec-Up Paketi Size Nasıl Yardımcı Olur?

 • Kataraktınız olup olmadığını belirlemek için göz doktorunuz kapsamlı bir göz muayenesi yapacaktır. Katarakt testi, görsel sağlığınızı korumanın kritik bir parçasıdır. Tarama, kataraktınız olduğunu ortaya çıkarırsa, göz doktorunuz durumu tedavi etmek için sonraki adımların ne olacağını belirleyebilecektir.
 • Herhangi bir belirti yaşamasanız veya kataraktınız olduğundan şüphelenmiyor olsanız bile, 40 yaşından sonra iki yılda bir ve 65 yaşından sonra yılda bir kez gözlerinizi kontrol ettirmeniz önemlidir.

 

PAKET DETAYI

 

Kardiyolojik Check-Up Paketi

Kalp ve damar hastalıkları, son 20 yıl içinde ölüm nedenlerinin ilk sırasında yer almaktadır. Ülkemizde de her yıl 300 bin kalp krizi, 125 bin de kalp hastalığına bağlı ölüm yaşanmaktadır. Her hastalıkta olduğu gibi kalp ve damar hastalıklarında da koruyucu önlemler, hastalık oluştuktan sonra uygulanacak tedavilerden daha öncelikli ve etkili olmaktadır. Bu nedenle herhangi bir şikâyeti olmayanların da kardiyoloji muayenesinden geçmeleri kalp-damar hastalığı riskinden korunmaları açısından hayati önem taşımaktadır. Academic Hosptial’ın Kardiyoloji Check-up Paketi ile uzman ve deneyimli Kardiyoloji ekibi, en yeni nesil teknoloji ile size kalp sağlığınızla ilgili donanımlı bir check-up hizmeti sunmaktadır. Üstelik Kardiyoloji Check-up Paketi; kalp hızı ve ritmi dâhil olmak üzere kalp aktivitesini ölçen Elektrokardiyografi (EKG) ve kalbin stres altındayken yeterli kan alıp almadığını belirlemek için kullanılan nabız, ritim ve kan basıncının ölçüldüğü efor testini de içeriyor.

 

PAKET DETAYI

 

Kanser Farkındalık Paketi

(Kadın 40 Yaş Altı)

 

Günümüzde artık tedavi edilebilir bir hastalık haline gelen kanser ile mücadelede en temel nokta erken teşhistir. Kanseri daha gelişmeden tespit edip önlemek, gelişen kanseri ise erken dönemde teşhis etmek ve tedavisine vakit kaybetmeden başlamak hayat kurtarıcı olmaktadır. Geç kalmamak için de kanserin erken teşhisine yönelik planlanmış olan tarama testlerinin belirli aralıklarla yapılması gerekmektedir. Kanser taraması, kanserin erken teşhisi, kanser kaynaklı ölümün önlenmesi için hayati önemdedir. “Kanserde erken teşhis hayat kurtarır” diyen Academic Hospital, cinsiyete, yaş gruplarına özel düzenlediği kanser check-up paketleriyle, kapsamlı kanser taraması fırsatı sunuyor. Academic Hospital’ın 40 yaş üstü kadınlar için hazırladığı Kanser Farkındalık Paketi, meme ultrasonundan PAP smear testine kadar birçok muayene, tetkik ve tahlili içeriyor. Kadınlarda en sık görülen kanser türleri meme, rahim ağzı ve tiroit kanserleridir.

 

PAKET DETAYI

 

Kanser Farkındalık Paketi

(Kadın 40 Yaş Üstü)

 

Günümüzde artık tedavi edilebilir bir hastalık haline gelen kanser ile mücadelede en temel nokta erken teşhistir. Kanseri daha gelişmeden tespit edip önlemek, gelişen kanseri ise erken dönemde teşhis etmek ve tedavisine vakit kaybetmeden başlamak hayat kurtarıcı olmaktadır. Geç kalmamak için de kanserin erken teşhisine yönelik planlanmış olan tarama testlerinin belirli aralıklarla yapılması gerekmektedir. Kanser taraması, kanserin erken teşhisi, kanser kaynaklı ölümün önlenmesi için hayati önemdedir. “Kanserde erken teşhis hayat kurtarır” diyen Academic Hospital, cinsiyete, yaş gruplarına özel düzenlediği kanser check-up paketleriyle, kapsamlı kanser taraması fırsatı sunuyor. Academic Hospital’ın 40 yaş üstü kadınlar için hazırladığı Kanser Farkındalık Paketi, meme ultrasonundan PAP smear testine kadar birçok muayene, tetkik ve tahlili içeriyor. Kadınlarda en sık görülen kanser türleri meme, rahim ağzı ve tiroit kanserleridir.

 

PAKET DETAYI

 

Kanser Farkındalık Paketi

(Erkek)

 

Günümüzde artık tedavi edilebilir bir hastalık haline gelen kanser ile mücadelede en temel nokta erken teşhistir. Kanseri daha gelişmeden tespit edip önlemek, gelişen kanseri ise erken dönemde teşhis etmek ve tedavisine vakit kaybetmeden başlamak hayat kurtarıcı olmaktadır. Geç kalmamak için de kanserin erken teşhisine yönelik planlanmış olan tarama testlerinin belirli aralıklarla yapılması gerekmektedir. Kanser taraması, kanserin erken teşhisi, kanser kaynaklı ölümün önlenmesi için hayati önemdedir. “Kanserde erken teşhis hayat kurtarır” diyen Academic Hospital, cinsiyete, yaş gruplarına özel düzenlediği kanser check-up paketleriyle, kapsamlı kanser taraması fırsatı sunuyor. Academic Hospital’ın erkekler için hazırladığı Kanser Farkındalık Paketi, üroloji muayenesinden PSA testine kadar birçok muayene, tetkik ve tahlili içeriyor. Erkeklerde görülme sıklığı en yoğun olan kanser türleri kolon, rektum, prostat ve akciğer kanseridir.

 

PAKET DETAYI

 

ACADEMIC HOSPITAL

Check-Up Paketleri

 

“Her insanın sağlıklı yaşama hakkı vardır” ilkesini benimseyen Academic Hospital; günümüzde gencinden yaşlısına her yaştan ve cinsiyetten insanın koruyucu sağlık hizmetlerinden yararlanmasını, hastalık riskini azaltıp, sağlıklı bir yaşam tarzını benimsemesini hedefliyor. Academic Hospital, hastalanma riskini azaltmak, yaşamı tehdit eden sağlık koşullarını veya hastalıkları erken teşhis etmek, tedavide geç kalınmasının önüne geçmek, yaşam kalitesini artırmak için check-up paketleri hazırladı. Academic Hospital Check-Up Paketleri, uygun önlemler alınarak sağlıkla ilgili risklerin en aza indirilmesini amaçlıyor.

Academic Hospital Check Up Paketleri neler sunuyor?

 • Herhangi bir organınızda veya vücudunuzun herhangi bir bölümünde ortaya çıkabilecek sağlık sorunlarına dair bilgi verir. Hastalık riskini azaltır.
 • Hayatı tehdit eden hastalıkların erken tespiti sağlanır. Kanser, kalp problemleri veya sinir bozukluğu gibi hayatı tehdit eden hastalıkların erken teşhisi, tedavi şansını artırır.
 • Herhangi bir olumsuz sonuç çıkarsa gelecekte ortaya çıkabilecek daha büyük riskleri kontrol etmek için tedavi fırsatı doğar.
 • Herhangi bir hastalık durumunda egzersiz programları, beslenme alışkanlıkları ve alınması gereken önlemler gibi değişiklikler planlanır.
 • Vücudunuzun farklı organları için ayrı bir dizi sağlık muayenesi, uzun vadede sağlıklı bir yaşam tarzının oluşturulması için uzman doktorlara danışmanızı sağlar.

 

PAKET DETAYI