Sağlıklı Yaşam
6162636465666768696106116126136146156166176186196206216226236246256266276286296
International

tr

 

Güçlü akademik kadrosuyla sağlık hizmetini sunan Academic Hospital, anlamlı bir sosyal sorumluluk projesine katkı sağlayarak Türk Kalp Vakfı ile el ele verdi. Türk Kalp Vakfı’na sponsor olan Academic Hospital, 34. Kalp Haftası etkinliklerine destek sağladı. Academic Hospital’ın kalp sağlığına verdiği önem ve destek, Türk Kalp Vakfı tarafından plaket ile onurlandırıldı

 ”Halk sağlığı için 7/24 uluslararası standartlarda hizmet vermenin yanı sıra sosyal sorumluluk projelerine destek sağlamayı misyonunun bir parçası olarak gören Academic Hospital, Türk Kalp Vakfı’na sponsor oldu. Academic Hospital, Türk Kalp Vakfı’nın 4-10 Nisan tarihleri arasındaki 34. Kalp Haftası etkinliklerine destek sağladı. TÜİK verilerine göre; Türkiye’de ölüm nedenlerinde ilk sırada dolaşım sistemi hastalıkları yer alıyor. Oysa sağlıklı bir yaşam tarzına sahip olmanın yanı sıra önleyici tıbbi kontrollerin yapılmasıyla, erken tanı ve tedavi ile kardiyovasküler hastalıkların önemli bir bölümünün önlenmesi mümkün. Düzenli kalp kontrolünün önemi ve koruyucu hekimlik konusunda halkı bilinçlendirmek için yoğun çaba sarf eden Academic Hospital, bu ilkesi doğrultusunda, ülkemizde kardiyoloji alanında, kalp ve damar sağlığında bilinç oluşturmayı hedefleyen Türk Kalp Vakfı’na sponsor oldu. Türk Kalp Vakfı, kalp sağlığının korunması konusunda verdiği destek ve yaptığı çalışmalar için,Doç. Dr. Edip Kürklü Ödül Töreni’nde Academic Hospital’a teşekkür plaketi sundu.

 

 

 

PEDALLER KALP İÇİN ÇEVRİLDİ

 

 

Türk Kalp Vakfı’na sponsor olan Academic Hospital, bu anlamlı iş birliği kapsamında 4-10 Nisan tarihleri arasındaki 34. Kalp Haftası etkinliklerine destek verdi. Academic Hospital, 10 Nisan 2022 Pazar günü Türk Kalp Vakfı önderliğinde Bisikletliler Derneği işbirliği, Kadıköy Belediyesi destekleri ile düzenlenen “Kalbini Koru, Bisikletle Yaşama Bağlan” Bisiklet Turu etkinliğinde tüm katılımcılara sağlık desteği sağladı. Kadıköy Kalamış Parkı’nda saat 13:00’da başlayıp, Caddebostan Sahil Şeridi, Suadiye, Bostancı ve Kadıköy’e kadar devam eden etkinlikte, Academic Hospital da uzman sağlık kadrosuyla, kalbi için pedal çevirenlerin yanında oldu. Katılımcıların tansiyonlarının ölçülmesi gibi sağlık kontrollerinin yanı sıra, kalp sağlığıyla ilgili bilinçlendirici materyaller dağıtılarak Türk Kalp Vakfı’na destek sağlandı. Academic Hospital, akademik ve uzman kadrosuyla kalp ve dolaşım sistemi hastalıklarının teşhis ve tedavisini uluslararası standartlarda gerçekleştirirken, başta kalp hastalıkları olmak üzere toplum sağlığını korumak amacıyla halkımızı bilinçlendirmek için çalışmalarına da aralıksız devam ediyor.